hit.ua -->

Тимошенко не приймає «відстрочку покарання», — заява

Дата публикации: Окт 18th, 2013, категория: Главное, Политика.

Юлія Тимошенко готова прийняти пропозицію місії Кокса-Кваснєвського щодо виїзду на лікування до Німеччини, але вважає неприйнятною «відстрочку покарання» як шлях реалізації цієї пропозиції.

Про це йдеться в заяві Тимошенко, яку озвучив сьогодні захисник екс-прем’єра Олександр Плахотнюк.

«Два тижні тому я прийняла офіційну пропозицію спеціальної місії Європарламенту на чолі з Петом Коксом та Олександром Квасьнєвським стосовно виїзду в Німеччину на лікування. Я зважилася на це заради реалізації вимог Європейського Союзу щодо припинення в Україні вибіркового правосуддя та політичних репресій, які напередодні саміту у Вільнюсі актуальні, як ніколи. Але, на жаль, влада зараз робить все можливе, щоб зірвати виконання цієї домовленості, пропонуючи абсурдний шлях законодавчого врегулювання можливості мого від’їзду», — цитує Плахотнюк заяву екс-прем’єра.

«Я публічно заявляю, що ніколи, ні за яких обставин не погоджуся на надання мені «відстрочки відбування покарання у зв’язку з виїздом на лікування за кордон», як це пропонує сьогодні діюча влада і партія регіонів. Я вважаю цей шлях абсолютно неприйнятним і таким, що не задовольняє вимоги ЄС щодо припинення політичних репресій. Законопроект про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу щодо умов надання ув’язненим відстрочки відбування покарання для лікування за кордоном – це бутафорія, за якою режим Януковича намагається приховати від цивілізованого світу відсутність політичної волі до виконання всіх вимог Європейської спільноти», — йдеться в заяві Тимошенко.

Крім того, Тимошенко зазначила, що продовжить боротьбу за свою повну реабілітацію, зняття будь-яких кримінальних звинувачень та повернення до політичного життя.

«Мені не потрібні «подачки» від діючої влади. Я вимагаю повної правової та політичної реабілітації, зняття з мене всіх абсурдних сфальшованих звинувачень та повернення до повноцінного політичного життя. Так звана «відстрочка покарання» не вирішує жодної з цих проблем. Моя єдина порада діючій владі – це повне, беззаперечне виконання списку Фюле – 11 критеріїв, які Україна повинна виконати, щоб зробити можливим підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті, в тому числі – звільнення з-за грат лідера опозиції. Або в Україні будуть повністю припинені політичні репресії, або не буде Асоціації. Влада має час подумати, чи потрібна їй Угода з Європейським Союзом», — написала Тимошенко.

Як відомо, раніше, 4 жовтня, Тимошенко опублікувала заяву про те, що вона приймає пропозицію про лікування в Німеччині заради доленосної угоди з ЄС.

 
-->
Войти
23 запросов, время генерации 0,578