hit.ua -->

Питання Сирії та Ірану вбивають рейтинг Вашингтону

Дата публикации: Сен 24th, 2013, категория: Главное, Политика.

У вівторок відкрилася чергова сесія Генеральної асамблеї ООН, на якій головними темами будуть перемовини між Іраном та США, а також криза у Сирії. США мають дати Ірану нові сигнали щодо відкритості у відносинах. Тим часом Іран висловив бажання презентувати «справжнє обличчя» країни. У четвер міністр закордонних справ Ірану Мохаммед Джавад Заріф обговорить ядерну програму країни з держсекретарем США Джоном Керрі та іншими дипломатами.

Речник міністра заявив у Тегерані, що зустріч стане «початком нової ери для ядерних перемовин». Пан Керрі також спробує залагодити розбіжності щодо Сирії з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Вони спробують узгодити позиції щодо того, як забезпечити знищення Сирією своєї хімічної зброї.

Раніше Росія та США домовились про умови, на яких арсенал хімічної зброї Сирії має бути знищеним до середини 2014 року. Проте з того часу з’явилися різночитання щодо необхідності підкріплення цієї угоди резолюцією Радою безпеки ООН у відповідності до VII розділу Хартії, що передбачатиме санкції та використання сили, якщо Сирія не виконає свої зобов’язання.

Зустріч пана Заріфа й пана Керрі має відбутися в межах 68-ї сесії Генасамблеї ООН. На ній буде обговорено іранську ядерну програму. Іран наполягає на її мирному характері, проте західні країни підозрюють, що країна прагне розробити ядерну зброю. На зустріч також завітають міністри закордонних справ інших постійних членів Ради безпеки: Великої Британії, Китаю, Франції, Росії, а також Німеччини, яка утворює так звану «групу 5+1». Пан Рухані заявив, що готовий перезапустити призупинені ядерні перемовини без попередніх умов. Ходять чутки, що він може потиснути руку президенту США Бараку Обамі в кулуарах Генеральної асамблеї.

В Білому домі повідомили, що таку зустріч не планували, проте іранські представники не виключають, що це трапиться.

Обидва президенти нещодавно обмінялися листами щодо ядерного питання.

Як повідомляє оглядач BBC з дипломатичних питань Джонатан Маркус, західні міністри хочуть бачити налаштованість Ірану на поступки в питанні ядерної програми, аби можна було говорити про послаблення або скасування санкцій ООН та західних країн.

Він також додає, що Іран хоче, щоб США засвідчили готовність сприймати країну з повагою, на яку та заслуговує як важливий регіональний гравець.

Керівник дипломатії ЄС Кетрін Ештон зустрілася з паном Заріфом в понеділок. Вона назвала цю розмову «гарною та конструктивною». Вона повідомила, що її команда продовжить перемовини паном Заріфом в жовтні у Женеві, щоб оцінити успіх.

Минулого тижня пан Рухані заявив, що його країна ніколи не буде «застосовувати зброю масового знищення, включно з ядерною зброєю», і що його мета – «конструктивна взаємодія» з міжнародною спільнотою.

Згідно з даними екс-працівника спецслужб США Едварда Сноудена, американці продивлялися пошту керівництва Бразилії

Президент Бразилії Ділма Руссефф першою виступає на сесії Генеральної асамблеї й буде говорити про непорозуміння між США та Бразилією через оприлюднену інформацію щодо шпигунської кібердіяльності американців.

Як свідчать оприлюднені дані, Агенція з національної безпеки США стежила за електронною поштою та телефонними дзвінками пані Руссефф, так само як і багатьох інших громадян Бразилії.

Президент України Віктор Янукович також бере участь у роботі у 68-й сесії Генеральної асамблеї ООН.

Як повідомляє прес-служба президента України, Віктор Янукович взяв участь в офіційному прийнятті від імені президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами у Нью-Йорку в рамках сесії.

Під час офіційного прийняття Віктор Янукович поспілкувався з Бараком Обамою.

 
-->
Войти
25 запросов, время генерации 1,616