hit.ua -->

Валерій Карпунцов: Ухвалення нового закону «Про прокуратуру» призведе до хаосу на ринку землі

Дата публикации: Авг 8th, 2013, категория: Главное, Политика.

karpucov-14-03-13_1Ухвалення проекту закону «Про прокуратуру», розробленого Адміністрацією президента, може призвести до масових зловживань на ринку землі, який зараз формується в Україні.

Про це заявив народний депутат, член депутатської фракції політичної партії «УДАР» Валерій Карпунцов.

На його думку, стрімке скорочення повноважень прокурорів та скасування функції загального нагляду прокуратури за дотриманням законів у державі може вкрай негативно вплинути на ситуацію на ще не сформованому земельному ринку.

«В умовах спонтанного і неконтрольованого формування ринку землі та прогнозованого найближчим часом початку продажу земель сільськогосподарського призначення, прокуратура із її існуючими повноваженнями мала б стати тим стримуючим фактором, що попереджає корупцію у цій сфері правовідносин та контролює законність операцій із землею. Але фактична ліквідація загального нагляду прокуратури і реформування відомства у вигляді різкого скорочення його повноважень фактично знищує єдину можливість контролю над ринком землі», — сказав Карпунцов.

Депутат також припустив, що процеси формування ринку земель сільськогосподарського призначення та реформування прокуратури можуть бути пов’язані між собою.

«Цілком реально припустити, що фактична ліквідація прокурорського контролю та дозвіл на продаж земель сільськогосподарського призначення – це дві сторони одного процесу. Очевидно, що влада розчищає собі шлях до загарбання останнього непроданого активу – українських чорноземів», — наголосив Валерій Віталійович.

Політик зазначив, що на даному етапі свого розвитку наша держава просто не готова до реформування органів прокуратури за європейським зразком.

«Звичайно, цей законопроект відповідає євроінтеграційному напрямку розвитку правової системи України і формує модель органів прокуратури європейського зразка. Але на даний момент Україна абсолютно не готова до таких нововведень, насамперед, — через тотальну корумпованість державного апарату. Прийняття нового закону «Про прокуратуру» було би, безумовно, передчасним кроком. Не все те, що добре працює у Європі, зможе ефективно функціонувати в українських реаліях», — підкреслив Карпунцов.

 
-->
Войти
26 запросов, время генерации 0,250