hit.ua -->

Християни-ошусти

Дата публикации: Сен 28th, 2009, категория: Экономика.

До кінця року слідчі планують завершити розслідування кримінальної справи щодо кредитної спілки Християнська злагода. Ошукані вкладники можуть сподіватися на повернення коштів лише 2010 року
В Україні цьогоріч у кредитних спілках розвіялися понад 170 мільйонів гривень, з яких на сьогодні вже відшкодовано 76,1 млн. Такі цифру наводить департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України. Так, з початку року порушено 166 кримінальних справ, за якими викрито 603 злочини (торік — 443). Висунуто обвинувачення 77 службовим особам кредитних спілок, які, зловживаючи службовим становищем, здійснили розкрадання коштів спілок або оформили фіктивні договори про отримання кредитів на підставних осіб, які згодом привласнили. На стадії розслідування перебувають 103 кримінальні справи, за якими визнано потерпілими понад 8,5 тис. осіб.
За інформацією сайта МВС, цьогоріч спостерігається тенденція до зростання кількості викритих підрозділами ДСБЕЗ злочинів, що скоюють службові особи кредитних спілок. Усього в Україні вже скеровано до суду 63 кримінальні справи, з яких 51 — щодо службових осіб кредитних спілок.
У департаменті кажуть, що найбільш резонансною, за сумами завданих збитків та кількістю потерпілих, є низка справ, порушених цьогоріч щодо службових осіб кредитних спілок: Україна (Одеська область), Кредитна спілка військовослужбовців України (м. Київ), Імперія, Експресія (Черкащина), Акорд (м. Київ), Гарант (Миколаївщина), Південна (Крим), АльянсУкраїна (Рівненська, Тернопільська, Львівська області), Лубно (Полтавщина). Є і на Львівщині потерпілі від великих махінацій службових осіб окремих кредитних спілок.
Головно кошти у громадян виманювали великими відсотками за вкладами, які в окремих випадках сягали до 2428% при середньоринкових банківських відсотках за депозитами — 1012%. Згодом залучені таким чином кошти розкрадали керівники та службові особи окремих кредитних спілок. На Львівщині чи не найбільший резонанс стосується кредитної спілки Християнська злагода, попереднє керівництво якої добряче ошукало своїх вкладників. Як уже писала Пошта, керівники спілки (а ця структура діяла в західному регіоні) розкрадали кошти громадян, покладені на депозити. Як зазначив свого часу головний міліціонер Львівщини Василь Пісний, вони брали у людей кошти під 24%, а потім віддавали іншим особам чи структурам під 30%, не беручи нічого у заставу. Вкладники ж легко купувалися на високі відсотки.
Встановлено розкрадання грошових коштів на суму понад 60 млн грн. Голова правління, створивши злочинну групу, до якої входили головний бухгалтер, кредитні інспектори та громадяни області, фальсифікували угоди щодо отримання кредитних коштів, підробляли видаткові касові ордери, а грошові кошти, отримані з каси кредитної спілки таким чином, привласнювали, — каже начальник управління Державної служби боротьби з економічними злочинами ГУ МВСУ у Львівській області Василь Телиця. Голову кредитної спілки заарештовано, і вона зараз у СІЗО, накладено арешти на нерухомість та автотранспорт (на суму понад 2 млн грн). Тривають інші заходи, спрямовані на відшкодування завданих вкладникам збитків. Потерпілі можуть сподіватися хоча б на часткове повернення своїх коштів, утім лише після завершення розслідування кримінальної справи та згідно з рішенням суду. За попередньою інформацією, слідчі планують її завершити до кінця цього року.
Окрім Львівщини, Християнська злагода мала філії і в інших регіонах, тому і там є ошукані. Загалом справа обєднана в одну кримінальну справу, яку зараз розслідує слідче управління ГУ МВСУ Львівської області. Обсяг роботи дуже великий. Потрібно ще кілька місяців, аби завершити розслідування, — зазначив Пошті Василь Пісний.
Та це не єдина масштабна афера. Кмітливі вже з іншої кредитної спілки, цього разу у Миколаївському районі області, за останні пять років розікрали депозитів на 1,2 млн грн. Зясовано, що службові особи спілки, без згоди кредитного комітету, без будьякої застави або гарантій, виписували кредити на вигаданих осіб, фальсифікували підписи у кредитних договорах, за цих же осіб розписувалися у видаткових касових ордерах, отримували та привласнювали кошти кредитної спілки, — зазначає Василь Телиця. Усього ж задокументовано понад 20 сфальсифікованих кредитних договорів та касових документів на 1,2 млн грн. І у цьому випадку відсотки для залучення коштів у громадян під депозити сягали аж 22%.
Як зазначили у ДСБЕЗ області, розслідування справи передали у слідчий відділ УБОЗу області, вирішується питання про відшкодування завданої шкоди накладенням арештів на наявне нерухоме майно та автотранспорт фігурантів справи. До речі, згідно з КК України, фігурантам справи загрожує від 7 до 12 років за ґратами з конфіскацією майна.

 
-->
Войти
23 запросов, время генерации 0,637