Долар продовжує плавне падіння

Готівковий долар в Україні продовжує плавне зниження. У четвер, 25 грудня, середній курс покупки готівкового долара в українських банках, у порівнянні з середи, знизився на 16,72 коп. і складає 7,3382 грн. Курс продажу американської валюти знизився на 30,19 коп. до 8,0376 грн. Максимальний курс покупки склав 7,5000 грн., мінімальний курс продажу — 7,7900 грн.
Нагадаємо, за станом на 15:30 вчорашнього дня курс готівкового долара в Україні також знижувався — зокрема, курс продажу американської валюти склав 8,4281 грн. При цьому середній курс покупки готівкового долара в українських банках, у порівнянні з понеділком, підвищився на 50,53 коп. і складав 7,4296 грн. Максимальний курс покупки складав учора 7,9000 грн., мінімальний курс продажу — 7,7000 грн, — повідомляє ЛІГА.
При цьому курс офіційного долара в Україні займає зараз стабільну позицію.
На 25 грудня Національний банк установив офіційний курс американської валюти на рівні 779,0000 грн. за $100. Такий же курс долара був встановлений центробанком і на 24 грудня. Раніше, 23 грудня, курс офіційного долара в Україні займав стабільні позиції, проте курс був трохи вищим — 787,8800 грн. за $100. Таку позицію долар займав упродовж трьох днів — з пятниці, 19 грудня.
Нагадаємо, раніше НБУ вніс зміни до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів, привязавши офіційний курс гривня-долар до курсу на міжбанківському ринку. Відповідну ухвалу НБУ було зареєстровано в Міністерстві юстиції України і вона набула чинності 28 листопада 2008 року.
Згідно ухвалі, офіційний курс гривні до долара розраховується на рівні курсу, встановленого на міжбанківському валютному ринку України за результатами функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, який склався за попередній робочий день.
Раніше офіційний курс гривні до долара США розраховувався на підставі котирування валюти на міжбанківському валютному ринку, а також з урахуванням інформації про офіційний курс НБУ й інформації, що діє, про проведені операції купівлі-продажу іноземної валюти. Також враховувалися відомості про курсові й цінові зміни на світових фінансових і товарних ринках та інші показники, зміна яких може впливати на валютний ринок України.