НБУ знову буде оздоровлювати банки

Національний банк (НБУ) затвердив спеціальний порядок здійснення заходів щодо оздоровлення банків.
Відповідне рішення закріплене постановою НБУ, що вступає в силу з 29 грудня, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.
Постанову прийнято з метою підвищення рівня капіталізації банків і забезпечення стабільності їх діяльності.
Документом встановлюються умови та вимоги щодо здійснення заходів з фінансового оздоровлення банків, зокрема за участю держави.
Згідно з постановою, оздоровлення банку можливе шляхом його реорганізації або збільшення статутного капіталу. Відповідний план затверджують акціонери (учасники) банку або тимчасовий адміністратор кредитно-фінансової установи.
У документі зазначається, що банки зобовязані провести загальні збори акціонерів (учасників) з порядком денним про збільшення статутного капіталу на підставі рішення Нацбанку про потреби в капіталізації банку та у встановлений Нацбанком термін.
Фактичне напрямок змін до статуту банку на узгодження Нацбанку вважається узгодженням їх Нацбанком, — зазначається в постанові.
Відповідно до порядку, банки — акціонерні товариства збільшують статутні капітали шляхом закритого розміщення акцій в два етапи: на першому етапі (не менше трьох днів) акції допвипусків купуються діючими акціонерами, а на другому — розміщуються акції серед акціонерів і для сторонніх інвесторів.
Згідно з постановою, рішення про реорганізацію банків приймається власниками без попереднього узгодження з НБУ.
Банк зобовязаний зменшити свій статутний капітал і зареєструвати відповідні зміни в статуті … якщо розмір капіталу банку менший, ніж розмір статутного капіталу, — підкреслюється в постанову НБУ.
Власники банків мають прийняти рішення про передачу державі частки статутного капіталу в розмірі не менше 50% плюс одна акція.
Нацбанк в день отримання рішення уряду щодо участі держави в капіталізації банку надсилає копію цього рішення банку, — зазначається в документі.
Як повідомлялося, уряд планує направити на капіталізацію банків в 2009 році 44 млрд. грн.