Страховка для друга

Страхові компанії України надають нову послугу — страхування домашніх тварин. Тепер ви можете відкрити поліс як на крокодила чи кобру, так і на безпородного вихованця.
Тварини давно стали невідємною частиною нашого життя, тож не дивно, що все частіше господарі хочуть застрахувати своїх улюбленців. Історично так склалося, що найперше почали страхувати тварин сільськогосподарського призначення. Спочатку велику рогату худобу, свиней, овець страхували сільгосппідприємства, а потім — підсобні господарства й приватні особи. А страхування домашніх улюбленців — собак, котів, екзотичних тварин розпочалося кілька років тому.
Застрахувати можна будь-яку тварину: від невеличкого хомячка до екзотичного крокодила. Причому застрахувати якусь екзотичну тварину — чи то змію, чи ігуану значно простіше, ніж вашого безпородного улюбленця. Так, щоб зареєструвати собаку, вам знадобиться ціла купа паперів: свідоцтво ветеринарного лікаря про його здоровя собаки та зроблені щеплення, родовід, номер собаки, акт огляду пса фахівцями страхової компанії. При цьому тварина обовязково повинна перебувати на обліку в якомусь кінологічному клубі або спільноті. До речі, саме ця організація і визначає вартість вашого вихованця, на підставі чого встановлює розміри страхового відшкодування. Вся річ у тім, що сутність страхування зводиться до захисту майнових інтересів страхувальника, тобто страховим компаніям вигідніше страхувати породистих тварин. Хоча деякі фірми погодяться застрахувати і вашу улюблену дворняжку. При страхуванні ж різноманітних екзотичних тварин жодних документів надавати не потрібно. Страховиками у таких випадках застосовуються спеціальні методи розрахунку тарифів. Так, у середньому, вартість річного поліса варіює від 2,5% (птахи яйценосних порід) до 15% (бджоли). Страховка кота або собаки обійдеться вам у середньому в 4% від страхової суми.
Під час страхування тварини враховують не тільки наявність документів та цінність породи, а й деякі фізіологічні чинники. Так, вам можуть відмовити у страхуванні ваших чотирилапих, якщо тварина не досягла трирічного віку або ж старша 12 років. Це стосується лише котів та собак. Щодо інших тварин, можуть існувати відмінні вікові критерії. Також на страхування не приймаються тварин, які перебуваються у декреті, тобто за кілька місяців до і після пологів. І ще вам можуть відмовити у відкритті поліса, якщо тварина хвора або не має всіх відповідних щеплень.
Застрахувати домашніх тварин можна не тільки від хвороб, а й від стихійного лиха, пожежі, нещасних випадків, крадіжок зі зломом та грабежу або навіть укусу отруйної змії. Проте найпоширенішою страховкою залишається страхування на випадок загибелі улюбленця в результаті нещасного випадку, хвороби та протиправної дії третьої особи, навмисного приспання тварини через хворобу. Деякі страхові компанії також розробляють програми захисту тварин від крадіжки або загублення. Для оформлення такого поліса паспорт тварини та її родовід непотрібні, оскільки ціна такого поліса не залежить від вартості тварини. Проте, як свідчить практика, застрахувати домашнього улюбленця не так уже й просто. Більшість страхових компаній, на сайтах яких наявна інформація про надання відповідної послуги, на ділі страхувати тварин не хочуть. Або ж просто відповідають, що страхують лише тварин сільськогосподарського призначення, чи відмовляються страхувати через якісь абсурдні причини, наприклад, твердячи, що ваш хомячок не дотягує до відповідної ваги, аби відкривати на нього поліс.
Існує і цілий перелік винятків, ситуацій, коли компанія може відмовити у наданні страхового відшкодування. Як правило, такі пункти прописано у договорі, що його ви укладаєте зі страховиками. Так, скоріше за все, ви навряд чи отримаєте відшкодування, якщо ваш собака, гуляючи без повідця, потрапив під машину. Не отримаєте ви страховки і у випадку, якщо ви залишили свого пса привязаним біля входу до супермаркету чи магазина, а коли повернулися, то не знайшли чотирилапого друга. Відмовлять у наданні відшкодування господарю бійцівського собаки, якщо пес вигулювався без намордника і покусав дитину на дитячому майданчику.
Загалом, страхування тварин у нас тільки набуває популярності, і поки що найактивніше все таки страхують свійських тварин. Просто люди ще не в повному обсязі оцінили переваги такого страхування, адже багато породистих собак та кішок коштують чималих грошей.