Банки остаточно припинили кредитування житла

За даними компанії Простобанк Консалтинг, ні один із 50-ти найбільших банків більше не пропонує кредити на купівлю житла на первинному ринку нерухомості. Останніми від такого продукту відмовилися банк Форум і Альфа-Банк (Україна).
Кредити на купівлю житла на вторинному ринку сьогодні пропонують два банки — Сбербанк России (Україна) і Брокбізнесбанк.
Експерти вважають, що банки вирішили відмовитися від позик на первинному ринку через її підвищену ризиковість. Ці позики наразі є дуже ризикованими, адже разом із можливою неплатоспроможністю клієнта банк одержує і ризик банкрутства будівельної компанії, що в умовах світової фінансової кризи є неприйнятним для кредитної політики.
Експерти також вважають, що банки ще довго не видаватимуть такі позики.
Нагадаємо, 26 листопада Міністерство з питань житлово-комунального господарства запропонувало закріпити гуртожитки у власності мешканців.
Мінекономіки погіршив прогноз інфляції та зростання ВВП Учора стало відомо, що Мінекономіки України уточнило макроекономічний прогноз на 2008 рік, очікуючи зростання валового внутрішнього продукту лише на 3,5 — 4 %. Крім того, Мінекономіки очікує до кінця року інфляцію на рівні приблизно 21 %, повідомив перший заступник міністра економіки Сергій Романюк.
Варто відзначити, що спочатку уряд України прогнозував зростання ВВП у 2009 році на рівні 6,8 % при інфляції 9,5 %. Уряд довго не виявляв бажання змінювати прогноз зростання ВВП, погіршуючи лише оцінку інфляції. Зокрема влітку цього року він спрогнозував її на рівні 15,9 %.
Реальний ВВП України за підсумками січня — жовтня нинішнього року зріс на 5,8 % при інфляції 18 %. У той же час у жовтні 2008 року вперше з серпня 2005-го було зафіксовано зниження ВВП на 2,1 % при інфляції 1,7 %.
Гривня зміцнила свої позиції на міжбанку Учора торги на міжбанківському валютному ринку завершилися в діапазоні 7,4- 7,45 грн|$.
Як повідомили в одному з комерційних банків, Нацбанк проводив сьогодні аукціон із продажу валюти.
Водночас сьогоднішні торги з євро завершилися в діапазоні 9,5-9,6 грн за євро.
Нагадаємо, 2 грудня торги на міжбанківському валютному ринку завершилися в діапазоні 7,4-7,5 грн|$.
У листопаді під Києвом на 4 % подешевшали котеджі У листопаді 2008 року середня вартість індивідуальних будинків (котеджів) у Київському регіоні знизилася на 4,15 % ($ 74) до 1 714 доларів за один кв. м, повідомляє SV Development. При цьому, середня ціна реалізації середньостатистичного домоволодіння становить 321 974 долари.
У столиці України вартість індивідуальних будинків за місяць знизилася на 6,18 % ($ 135) до 2 049 доларів за один кв. м — 418 659 доларів за домоволодіння.
Нагадаємо, що у жовтні середня вартість котеджів знизилася на 1,00 % ($ 18) до 1 788 доларів за один кв. м. при середній ціні реалізації середньостатистичного домоволодіння 397 534 долари.