Тимошенко взяла зі стелі долар по 7 гривень?

Заступник міністра економіки Анатолій Максюта спростував інформацію про те, що в Програмі соціально-економічного розвитку України закладений курс долара на рівні 7 гривень.
Таких показників у наших розрахунках немає, — наголосив він. Також Максюта зазначив, що згідно прогнозним макроекономічним показникам, гривня буде значно міцніша по відношенню до долара, ніж прогнозують багато експертів. У мене таке відчуття, що це хтось дезинформує суспільство, — зазначив Анатолій Максюта.
У свою чергу народний депутат Сергій Терьохін підтвердив, що цифра 7 гривень за долар узята зі стелі. Терьохін уточнив, що програма знаходиться на стадії розробки і незабаром її нададуть на розгляд Кабміну.
Між іншим, в програмі, коли вона буде у результаті створена, не буде встановлений гривневий коридор. Це справа НБУ, а у нього поки немає прогнозів, — зазначив Терьохін.
На сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів питання прогнозних макроекономічних показників розглянуте не буде, пише Дело. Міністрові фінансів Віктору Пинзенику не сподобалися цифри. Мабуть, він зацікавлений в інформації про падіння гривні, з теперішнім курсом він не в змозі виконати бюджет, — зазначили джерела видання в Кабміні.
На думку екс-голови Нацбанку Сергія Яременка, інсинуації з курсом гривні продовжуватимуться до тих пір, поки уряд не надасть громадськості текст Меморандуму, підписаного з МВФ. А ось заступник голови РНБО Андрій Пишний вважає, що курс долара до гривні на рівні 7 гривень цілком реальний наступного року. Потрібно буде докласти великі зусилля, щоб зробити гривню міцнішою, — зазначив Пишний. Разом з тим депутат від НУНС Олександр Бондар упевнений, що розповсюдження інформації про падіння гривні вигідне багатьом. Те, що говорять співробітники Нацбанку, потім відбувається в точності до навпаки, — заявив нардеп.
Як повідомляв , влад у своїх розрахунках заклала прогнозний курс на 2009 рік — 7 гривень за долар. Нібито такий прогноз знашодить в проекті Програми соціально-економічного розвитку на 2009 рік. У другій половині дня керівники Мінфіну і Мінекономіки спростували цю інформацію, назвавши її спланованою провокацією проти національної валюти. Проте в Секретаріаті президента і Раді національної безпеки впевнені: утримати нацвалюту навіть на рівні 7 гривень буде досить складно.