HDI СТРАХУВАННЯ — новий бренд на страховому ринку України

Страховий ринок України став свідком чергової крупної угоди зі злиття та поглинання — німецький фінансовий холдинг HDI-Gerling International Holding AG став основним акціонером страхової компанії Алькона. Новий акціонер придбав 94,5% акцій страховика, і після 16 років роботи на вітчизняному ринку Алькона продовжує свою діяльність під новим брендом — HDI СТРАХУВАННЯ.
Вихід HDI-Gerling на український ринок — це черговий крок в реалізації стратегічних планів страхової групи. Коментуючи цю подію, д-р Крістіан Хинш, Член правління Talanx Group і Голова правління HDI-Gerling International Holding AG, відзначив: Ми інвестуємо в зростаючі ринки Південної, Центральної та Східної Європи, а також Латинської Америки з метою зайняти в них лідируючі позиції зі страхування майна і страхування від нещасних випадків. Алькона представляє для цього унікальну платформу. Компанія є універсальним страховиком, що спеціалізується саме на тих видах страхування, які є пріоритетними для нашої групи.
За словами голови правління компанії Бориса Бойка, завдяки входженню до міжнародної групи Алькона отримує доступ до ресурсів групи, накопиченому її членами досвіду, сучасним технологіям і методикам страхової діяльності, що дає клієнтам компанії фінансові гарантії та новий рівень обслуговування клієнтів.
Нагадаємо, що в липні 2008 року в Києві пройшли загальні збори акціонерів українського страховика. Акціонери не пішли шляхом зміни топ-менеджменту, як зробила більшість стратегічних інвесторів в Україні, й головою правління був переобраний пан Бойко. Зміни були внесені лише в орган управління товариства шляхом введення до Наглядової ради двох представників холдингу HDI-Gerling — Матіаса Маака, який став головою Наглядової ради, і Мачея Фріделя — одного з 5-ти регіональних директорів HDI, який відповідає в Східній Європі за операції в Польщі та Україні.
Акціонери прийняли рішення про збільшення статутного капіталу української компанії за рахунок додаткових внесень акціонерів на суму 10 млн. грн. Таким чином, розмір статутного капіталу HDI СТРАХУВАННЯ після збільшення складе 28 млн. грн.
За словами Матіаса Маака, холдинг HDI-Gerling прийшов до України із серйозними намірами та інвестиціями і буде дотримуватися на новому ринку своєї основної стратегії. Серед найважливіших принципів подальшого розвитку Матіас Маак назвав збереження рівня капіталізації та прибутковості, а також чіткий андерайтинг. Перспективи зростання групи пан Маак пояснив концентрацією в зонах стабільного зростання і використанням потенціалу ринку банківських і страхових послуг.
HDI-Gerling International Holding AG входить до складу Talanx Group, історія якої нараховує понад 100 років. Talanx Group входить до числа лідерів європейського страхового ринку з обсягом валових страхових платежів 20 млрд. евро (у 2007 році). За цим показником Talanx Group займає 3-тє місце в Німеччині, 13-те — в Європі та успішно працює в 150 країнах світу.
Сьогодні український ринок страхування активно розвивається і показує позитивну динаміку зростання, — зауважив пан Хинш. — Страхування стає важливим сегментом економіки України, і ми сподіваємося, що наші інвестиції та можливості дозволять виростити в цій країні ще одного страховика з першої десятки.