У Тимошенко вже придумали, як примусити українців страхувати житло

Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра вважає за необхідне впровадження обовязкового страхування житла від ризиків, повязаних із стихійними лихами і пожежами. По-перше, це (введення обовязково страхування ризиків, повязаних зжитлом, — ред.) дозволить населенню відчувати себе захищенішим, по-друге,дозволить більш гарантовано і системно здійснювати компенсацію збитків,нанесених стихійними лихами і пожежами, — заявив Шандра в інтервюКоммерсант-Украина.
Шандра пропонує наступний мех страхування : житло, як і автомобілі вМРЕО, не реєструватиметься в БТІ без страхового полісу. До речі,катастрофа показала, що 60% житла в постраждалих областях взагалі не булозареєстровано в БТІ. Тому остаточна формула така: якщо житло легалізоване -воно повинне б застраховане. Я зустрічався з головою Асоціації страховихкомпаній Зараз ми працюємо над тим, щоб умови страхування були вигідні ілюдям, і компаніям, — відзначив Шандра. За словами Шандри, вигідними будуть умови від 0,12% до 0,15% в рік.
Наприклад, якщо житло коштує 100 тис. грн, страхова виплата складе 150грн в рік. Якщо 1 млн грн — 1,5 тис.грн. Крім того, я вважаю, страхуванням малозабезпечених громадян повиннізайматися місцеві общини. Ми розробляємо критерії відбору компаній, обслуговуючих подібні ризики. Вже зараз виключається співпраця з дрібни страховиками. Особливо ефективним обовязкове страхування буде у великихмістах з масштабними обєктами. Страхові компанії повинні примушувативласників заводу, складу або іншої споруди виконувати всі вимогипротипожежної безпеки. Якщо система пожежогасінні нікчемна, страховийкоефіцієнт буде значно вищий, — заявив Шандра.