Повідомлення про оприлюднення проекту наказу ДПА України та Міністерства фінансів України

Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Головної державної податкової інспекції України та Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю від 03.07.96 60/72 Про затвердження Порядку застосування пункту 3.7 статті 3 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств.
З метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до норм чинного законодавства розроблено спільний наказ Державної податкової адміністрації України та Міністерства фінансів України Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Головної державної податкової інспекції України та Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю від 03.07.96 60/72 Про затвердження Порядку застосування пункту 3.7 статті 3 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств.
У звязку із введенням у дію Закону України від 22 травня 1997 року 283/97- ВР Про внесення змін до Закону України Про оподаткування прибутку підприємств втратила чинність норма пункту 3.7 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств, яка в попередній редакції цього закону визначала порядок оподаткування прибутку, отриманого страховиками. Замість цієї норми пунктом 7.2 статті 7 закону 283 визначено новий особливий порядок оподаткування страхової діяльності податком з доходів у вигляді страхових премій за ставкою 3 відсотки.
Механізм оподаткування доходів страховика від страхової діяльності та прибутку від іншої діяльності, не повязаної із страхуванням, що відповідає чинному податковому законодавству, встановлений наказом ДПА України від 31.03.03 146 Про затвердження форми декларації податку на доходи (прибуток) страховика та Порядку її складання.
Задля уникнення виникнення непорозумінь між органами державної податкової служби та платниками податку на сьогодні Порядок застосування пункту 3.7 статті 3 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств, затверджений наказом від 03.07.96 60/72, потребує скасування.
Оскільки функції Комітету України у справах нагляду за страховою діяльністю відповідно до Указу Президента України від 15 грудня 1999 року 1573 покладено на Міністерство фінансів України, Державною податковою адміністрацією України підготовлено проект відповідного спільного наказу.
Проект спільного наказу Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Головної державної податкової інспекції України та Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю від 03.07.96 60/72 Про затвердження Порядку застосування пункту 3.7 статті 3 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств та аналіз впливу цього регуляторного акта розміщені на веб- сайті ДПА України (www.sta.gov.ua ) в підрозділі Проекти нормативно- правових актів розділу Регуляторна політика.
Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту спільного наказу від фізичних та юридичних осіб, їх обєднань приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника: поштову 04655, МПС, м. Київ 53, Львівська площа, 8, ДПА України, Департамент податку на прибуток та інших податків і зборів (обовязкових платежів), електронну [email protected] .
Зауваження та пропозиції також можна надсилати на адресу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва: поштову 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 й електронну [email protected]