Медичне страхування: альтернатива чи необхідність?

Деякі спеціалісти акцентують увагу на тому, що медичне страхування тепер невигідне. Через такий стан речей неможливо забезпечити якісну медичну допомогу в необхідних обсягах, особливо якщо це стосується соціально незахищених верств населення, зокрема — пенсіонерів.
Однак, одним із найбільш ефективних шляхів виходу з ситуації, що склалася, безумовно, є впровадження в Україні механізму медичного страхування. Лікарі медичної галузі поділилися своєю думкою щодо необхідності впровадження медичного страхування в Україні як обовязкового.
Головний лікар дитячої міської лікарні Іван Гуцул: Звичайно, медичне страхування потрібне, адже наша держава не спроможна задовольнити послуги медицини. Взагалі медичне страхування мало б бути на користь справи, а не окремих зацікавлених осіб. Ми співпрацюємо з декількома страховими компаніями. Вони є нашими партнерами. Щодо забезпечення медикаментозного страхування — над цим працюють страхові дилери. Але це є дещо примітивом, оскільки справжніх страхових компаній як таких немає. Протягом останніх трьох-чотирьох років до лікарні не надходило жодного страхового випадку.
Головний лікар Хмельницького перинатального центру Андрій Ропотан: На мою думку, медичне страхування людей прийде обовязково, оскільки держбюджет не в змозі повністю гарантувати надання безкоштовних медичних послуг. Для цього потрібно шукати нові альтернативи. Я особисто є прибічником як державного, так і приватного сектору медичного обслуговування. Це має бути певним чином систематизовано.
До прикладу, люди з середнім достатком, щоб застрахувати власне здоровя, можуть собі дозволити придбати страховий поліс. Для населення з низьким рівнем життя необхідна допомога держави. В нашому центрі не існує платних послуг. Медичний заклад користується благодійними внесками. Також працюємо зі страховими компаніями. Раніше проводилося страхування, щоб здати кров. Однак тепер це не практикується. Головний лікар обласної лікарні Аркадій Флексемберг: Обовязкове медичне страхування безумовно принесе користь громадянам. Cьогодні якісна медична допомога обходиться досить дорого для гаманців більшості українських людей. Сучасний стан медицини в країні залишає бажати кращого, оскільки фінансування є недостатнім.
Тому запровадження загальнообовязкового державного соціального медичного страхування є невідкладною потребою. З кожним роком спостерігається значне зростання кількості тих людей, які бажають застрахуватися. Переважна більшість людей віддає перевагу страхуванню власних авто, аніж здоровя. Це пояснюється тим, що неможливо передбачити заздалегідь, наскільки дорогим буде лікування. Тепер страхові полюси може собі дозволити лише незначна кількість осіб. З приводу медичного страхування на законодавчому рівні ще тривають суперечки. До парламенту подано три законопроекти про обовязкове медичне страхування, однак жоден із них потрібним чином не прописаний так, аби спрацювати на користь населення. Тому, коли послугу впровадять — поки що невідомо.