Григорович: Законопроект про медичне страхування дозволить людям без побоювань іти до лікарень

Українська система охорони здоровя виглядає як дядько, який сидить у піджаку, але на голові у нього будьонівка. Наша охорона здоровя в Україні знаходиться в непростих ринкових умовах, і тому люди особливо потребують соціального захисту. Законопроект, поданий від коаліції, закріплює якраз соціальний вид медичного страхування, — сказала Офіційному сайту Блоку народний депутат від фракції Наша Україна — Народна Самооборона Лілія Григорович.
Особливість нашого законопроекту в тому, що він має цільове спрямування на медицину. Ми стоїмо на порозі єдиного соціального внеску. Ідеться про те, що ми втратили якість і доступність медичного обслуговування, і 40% громадян не звертаються до лікарень тільки тому, що не мають фінансової можливості зробити це, — наголосила Григорович.
Цим законопроектом ми нарешті розблокуємо реформу медицини, яка по суті не відбулася і є сьогодні фрагментарною, тому що гроші ходять за ліжко-днем, а не за пацієнтом, а фінансування медичної галузі відповідно до бюджетного кодексу є складним і суперечливим процесом, — відзначила депутат.
На думку Григорович, якщо парламент не прийме закон про соціальне медичне страхування, Україна матиме не соціальний, а комерційний стандарт медичної галузі. Ми матимемо приватні медичні заклади і медичне страхування в умовах низького рівня заробітної плати. Якщо не буде запроваджено запропонований вид медстрахування, то через десять років нас буде не 46, а 33 мільйони, — заявила Лілія Григорович.
Я прогнозую, що в залі відбудеться розподіл, як було в питанні Тендерної палати: державні, національні інтереси чи субєктивно-корпоративні, соціальна складова охорони здоровя чи корпоративно-комерційна. Все-таки я сподіваюся, що переможе перша складова. На превеликий жаль, уперше за всю історію країни Комітет з питань охорони здоровя, не підтримав жодного законопроекту з питань медичного страхування. Ймовірно, що надалі буде вноситися інший законопроект, який матиме комерційну основу, — сказала депутат.
Більшість у цьому комітеті не є демократичною, але це не матиме жодного значення — я переконана, що б не робив депутат Ткаченко у своєму комітеті, Тендерну палату ми ліквідуємо. І що б не сталося в нашому комітеті, у сесійній залі все ж таки переможе здоровий глузд, а отже, буде прийнятий запропонований коаліцією законопроект, — сказала Лілія Григорович.