Гривневий депозит найдохідніший

З початку року збитки відкритих пайових фондів становили 1,9%, а ставки за депозитами у гривні знизилися на 1,4 відсотка, в доларах і євро зросли на 1,2 відсотка
У січні — на початку лютого (з 8 січня по 13 лютого 2008 року) пайові фонди показали збитки -1,9% дохідності за період. За даними Української асоціації інвестиційного бізнесу, в січні втрати були ще вищими -2,15%.
Причина низької дохідності або збитків відкритих ПІФів — падіння українського фондового ринку в січні. 2008 рік вітчизняний ринок почав з незначного зростання. До 15 січня спостерігалася низька активність інвесторів. У другій половині січня індекс ПФТС різко просів через негативні новини з міжнародних фінансових ринків. Український фондовий ринок упав на 7-8%, американський — на 8%, британський — на 9%, китайський — на 10%, російський — на 13%.
Зараз найкращий час вкладатися в ПІФи, вважають інвестаналітики і брокери. Адже багато акцій подешевшали: у більшості відкритих ПІФів, окрім облігаційних, цінні папери займають близько 40% інвестпортфеля. Експерти рекомендують потенційним пайовикам вкладати у збалансовані фонди, які інвестують в акції (ризиковий інструмент) близько 30% портфеля, а решту — в депозити, корпоративні облігації, тобто надійніші на сьогодні інструменти.
У короткостроковому періоді (кілька місяців) облігаційні фонди можуть показати досить високу дохідність порівняно із закритими фондами акцій. За даними Нацбанку, на 15 лютого вклади в гривні у середньому по банківський системі приносили 8,7% річної дохідності, в іноземній валюті — 7,9%.
Відносно високі відсоткові ставки за гривневими вкладами на початку 2008 року — результат затишшя, повязаного з новорічними святами. Банки підвищували ставки, щоб залучити кошти населення.Ставки за доларовими депозитами банки підвищують вимушено, намагаючись у такий спосіб залучити якнайбільше валюти — багатьом фінустановам зараз не вистачає доларів.
Чиновники з Нацбанку попереджають про можливе зміцнення курсу гривні до долара. У цьому випадку ставки за депозитами у гривні можуть знизитися. На думку експертів, якщо гривня подорожчає до 4,9 UAH/USD, структура депозитного портфеля банківської системи зміниться мало. Масовий відплив капіталу з доларових депозитів відбудеться, якщо гривню ревальвують до 4- 4,5 UAH/USD. У цьому випадку населення більше довірятиме національній валюті.
Вклади у гривні зараз є вигіднішим інструментом для інвестицій, ніж доларові депозити: у деяких банках ставки за вкладами в національній валюті вищі від рівня річної інфляції. Ставки за доларовими депозитами ледве перекривають інфляцію, однак якщо гривня справді ревальвує, вклади в доларах знову подорожчають. Депозити в євро банкіри відносять до розряду середньоризикових через нестабільність курсу європейської валюти до долара.