Меморіальні дошки у Чернівцях страхуватимуть

За підрахунками фахівців, страхування обійдеться тисяч у пятдесят з міського бюджету. Поки вони не передбачені, проте фінансування буде, запевняють міські владники. Таким чином вони убезпечують чернівецький бюджет від додаткових витрат на відновлення знищених чи викрадених памятних знаків.
Минулого року міські владники полічили усі меморіальні дошки і знаки у Чернівцях. Нарахували сто тридцять три. Пятдесят девять з них визнані творами мистецтва. Та й вартують памятні знаки недешево.
Найдорожче, пятдесят тисяч, вартує меморіальна дошка Назарію Яремчуку, а чернівецька алея зірок потягнула на двісті девять тисяч гривень. А загалом, усі памятні знаки фахівці оцінили в один мільйон сто тридцять дві тисячі гривень. Чернівці — одними з перших почали їх документувати. Далі — візьмуться за страхування.
Інна Онацька, заступник Чернівецького міського голови зазначає, це нововведення — не гарантія того, що памтні знаки перестануть розбивати і псувати. Проте, застраховане майно і міліціонери краще шукатимуть, і страховики фінансуватимуть відновлення меморіальної дошки. Поки невідомо у скільки саме обійдеться міському бюджету страхування меморіальних дошок. Окремим рядком фінансування на це ніде не прописане. Проте владники запевняють, що гроші будуть. Застрахувати усі меморіальні дошки чернівецькі владники планують до кінця року. А далі — візьмуться за памятники та монументи.