Комітет з питань фінансів і банківської діяльності затвердив перелік законопроектів

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності затвердив перелік законопроектів, які пропонує на розгляд другої сесії шостого скликання
Голова Комітету Микола Азаров зазначив, що пропонується на розгляд парламенту десять проектів законів. Зокрема, про внесення змін до Закону Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю. Законопроект спрямований на створення додаткових юридичних гарантій для інвесторів від втрати коштів, інвестованих у будівництво житла, у разі дострокового розірвання договорів через прострочку здачі в експлуатацію обєктів нерухомості.
Заплановано розглянути два законопроекти про зміни до Закону Про страхування, які мають сприяти ефективній участі вітчизняних страховиків у міжнародних страхових відносинах та посилити захист прав громадян під час туристичних подорожей.
В переліку запланованих проектів є й пропозиції Президента України до Закону Про внесення змін до Закону Про Національний банк України, який спрямований на правове вдосконалення питання про посилення незалежності Національного банку України, його керівних органів, зміни строку повноважень Голови Національного банку України, конкретизація підстави його звільнення тощо. У своїх пропозиціях Президент України пропонує доповнити закон положенням, яким установлювались би додаткові вимоги до осіб, які можуть бути членами Ради Національного банку України,
Планується також розглянути проект закону про внесення змін до Закону Про недержавне пенсійне забезпечення, які спрямовані на впорядкування діяльності недержавних пенсійних фондів з урахуванням специфіки різних їх видів, відносин між субєктами недержавного пенсійного забезпечення, прав та обовязків фінансових установ, що здійснюють управління фондами тощо.
На березень заплановано внести на розгляд парламенту проект закону Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків). Його підготовлено з метою приведення порядку державної реєстрації банків у відповідність до спеціального законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб, Вдосконалюється банківський нагляд та організація зовнішнього аудиту банків, передбачається посилення захисту прав кредиторів, забезпечення внутрішнього фінансового моніторингу з метою недопущення використання банків для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.
На розгляд вноситься й проект закону Про систему валютного регулювання та валютний контроль в Україні. Законопроектом пропонується врегулювати основні правила здійснення валютного регулювання та валютного контролю в Україні. Зокрема, передбачається: введення нових термінів; визначення принципів валютного регулювання та валютного контролю; запровадження обовязкового продажу резидентами іноземної валюти на валютному ринку України; надання дозволу фізичним особам резидентам України відкривати рахунки у установах банків за межами України тощо.
За підсумками обговорення члени Комітету ухвалили рішення попредньо провести круглий стіл на цю теву, запросивши до дискусії відповідних фахівців та учасників валютного ринку.
Планується до розгляду проект закону Про запровадження накопичувальної системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування, яким передбачається визначити порядок запровадження накопичувальної системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування. Зокрема, пропонується визначити термін початку перерахування частини страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування — 1 січня 2009 року; коло осіб, щодо яких встановлюється обовязкова участь у системі страхування, базу нарахування та розмір страхових внесків; заходи, які забезпечать функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування.
Комітет пропонує у травні розгдянути проект закону Про легалізацію доходів юридичних та фізичних осіб. Цей законопроект розроблений з метою визначення правових та організаційних засад легалізації тіньових доходів юридичних та фізичних осіб, які не повязані з тяжкими злочинами проти основ національної безпеки України, життя та здоровя, волі особи, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також у сфері обігу наркотичних засобів.